Staff

Vicar

Rev. Dennis Latta

  Send Email



Church Secretary

John Kutter

  Send Email

Elected in 2021




Bishop's Committee Member

Karen Yehl

  Send Email

Term Started September 7, 2014  Term ends 2017    Elected to her own 3 year term on January 28 2018  Term ends 2021. Electected to a secondterm 2021.  term ends 2023. 




Senior Warden

John Steele

  Send Email

Elected Secretary 2017.   Elected to Bishop's Committee 2021 as Senior Warden.   Term ends 2023

 




Bishop's Committee Member

Linda Holscher

  Send Email

Term Started February 2016 Term ends with Annual meeting 2019

Added one year reason ?  Term ends 2020    Was elected to 2nd term 2020  term ends 2022




Bishop's Committee Member

Connie Carroll

  Send Email

Term Started Annual meeting January 15th 2017 and end in 2019.   Re-elected in 2019 term ends in 2021    




Junior Warden

Mike Garbers

  Send Email

Term Started Annual meeting January 15th 2017 and ends at Annual meeting 2019.    Currently continues to serve.  Term ends 2021




Bishop's Committee Member

Diana Garbers

  Send Email

Elected in 2020  term ends 2022




Bishop's Committee Member

Lisa Greenwell

Lisa Started June 4, 2017.  This was a replacement appointment of Tim Furman who's term ends 2017

  Tim Furman'sTerm Started January 2015. This was a replacement appointment and will end in 2017.

 Lisa was elected to her own 3 year term January 28 2018  Term ends 2021

 

 




Treasurer

Bill Greenwell

  Send Email

Term Started February 2 2014  Bishop's Committe Member      Elected

Treasurer  at annual meeting January 2015

 

 




 
  April 2021  
SMTWTFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
     
Bible Search