February 2018  
SMTWTFS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
     
Bible Search
Staff
Vicar

Rev. Dennis Latta

Send Email

Senior Warden

John Kutter

Send Email

Term Started  With Annual meeting  January 15th 2017 and will end  with the Annual meeting 2020


Bishop's Committee Member

Karen Yehl

Send Email

Term Started September 7, 2014  Term ends 2017    Elected to her own 3 year term on January 28 2018  Term ends 2021 


Secretary

John Steele

Send Email

Elected at annual meeting January 15th 2017


Bishop's Committee Member

Linda Holscher

Send Email

Term Started February 2016 Term ends with Annual meeting 2019


Bishop's Committee Member

Connie Carroll

Send Email

Term Started Annual meeting January 15th 2017 and end in 2020


Junior Warden

Mike Garbers

Send Email

Term Started Annual meeting January 15th 2017 and ends at Annual meeting 2020


Bishop's Committee Member

Sue Haag

Send Email

Term Started Annual meeting January 15th 2017 and will end with annual meeting 2020


Bishop's Committee Member

Lisa Greenwell

Lisa Started June 4, 2017.  This was a replacement appointment of Tim Furman who's term ends 2017

  Tim Furman'sTerm Started January 2015. This was a replacement appointment and will end in 2017.

 Lisa was elected to her own 3 year term January 28 2018  Term ends 2021

 

 


Treasurer

Bill Greenwell

Send Email

Term Started February 2 2014  Bishop's Committe Member      Elected

Treasurer  at annual meeting January 2015